İsrail ordusuna siber saldırı: 'Yüz binlerce belge ele geçirildi…' – Son Dakika Dünya Haberleri

Uluslararası hacker grubu Anonymous, İsrail Savunma Kuvvetleri'ne (IDF) yönelik başarılı bir siber saldırı gerçekleştirdiğini ve yaklaşık 250.000 askeri belgeyi ele geçirdiğini duyurdu.

Anonymous, PDF'ler, Word dosyaları, PowerPoint sunumları ve daha fazlası dahil olmak üzere 233.000'den fazla belge içeren 20 gigabaytlık veri kontrolüne erişime sahip olduğunu iddia etti.

Anonymous ayrıca, IDF personelini gösteren PowerPoint sunumlarından alıntılar ve Genelkurmay Başkanlarının logolarını içeren slaytlar da yayınladı.

Jerusalem Post'un haberine göre videodaki belgelerin gerçekliği doğrulanmadı.

“CİDDİ BİR RİSK YOK”

İsrail Savunma Kuvvetleri güvenlik uzmanlarının değerlendirmelerine göre, IDF dosyalarının gerçekten ihlal edilme olasılığı çok düşük ve bu da bilgisayar korsanlarını olası bir saldırı haline getiriyor. “psikolojik savaş” Bu taktiği kullandığını gösteriyor.

Bir İsrail askeri “IDF bilgisayar sistemleri iyi korunuyor ve farklı derecelerde sınıflandırılıyor. Bir ihlal meydana gelmiş olsaydı, erişimin doğrudan IDF bilgisayarlarına ulaşması pek olası değildi. Bunun yerine, dosyalar sivil bilgisayarlardan kurtarılmış olabilir ve bu da potansiyel olarak kuralları ihlal ediyor olabilir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir