Yüzüklerin Efendisi'nden Gandalf Ian McKellen sahneden düştükten sonra hastaneye kaldırıldı

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

85 yaşındaki İngiliz aktörün, Londra'daki Player Kings gösterisi sırasında sahneden düşerek hastaneye kaldırıldığı iddia edilirken, tam ve hızlı bir iyileşme göstermesinin beklendiği de kaydedildi.

REKLAM

Yüzüklerin Efendisi film serisindeki büyücü Gandalf rolüyle hatırlanan Sir Ian McKellen, Londra'nın West End bölgesinde oynadığı bir oyunun dövüş sahnesinde sahneden düşerek hastaneye kaldırıldı. Pazartesi akşamı İngiltere'nin başkenti.

İngiliz aktör, Noel Coward Tiyatrosu'nda Robert Icke tarafından uyarlanıp yönetilen, Henry IV'ün birinci ve ikinci bölümlerinden oluşan “Player Kings” adlı oyunda John Falstaff'ı canlandırdı.

Bazı izleyicilerin söz konusu olayın gösterinin bir parçası olduğunu düşündüğü iddia edilirken, 85 yaşındaki oyuncunun sahneden Galler Prensi ve Henry Percy'nin de bulunduğu sahneye düşerek paniğe kapıldığı belirtildi.

Doktorlar, McKellen'in moralinin iyi olduğunu ve tamamen iyileşmesinin beklendiğini söyledi.

Yüzüklerin Efendisi filmlerindeki Gandalf rolüyle tanınan ve 60 yıllık kariyeri boyunca sahnede pek çok rol üstlenen usta aktör, tiyatrodaki BBC muhabirinin aktardığına göre düştükten sonra acı içinde çığlık attı. .

PA haber ajansına konuşan seyirci Paul Critchley, anı “şok edici” olarak nitelendirdi ve şunları söyledi: “Sör Ian, sahnede daha aktif bir rol almak için sahnede ilerlerken tökezledi.”

“Sahneden inerken hızlandı ve sonuç olarak seyircilerin önünde sahneden düştü.”

Noel Coward'ın sözcüsü, sahneden düşen oyuncuya personel ve seyircilerden iki doktorun yardım ettiğini söyledi.

Kazanın ardından tiyatro salonu boşaltılarak gösteri iptal edildi. McKellen'e dinlenmesi ve iyileşmesi için zaman tanımak amacıyla Salı günkü prodüksiyon da iptal edildi.

McKellen'in kariyerine damga vuran rolleri arasında X-Men filmlerindeki Magneto'nun yanı sıra Richard II, Macbeth ve King Lear gibi çeşitli Shakespeare karakterleri yer alıyor.

“Amadeus” filmindeki rolüyle Tony Ödülü'nü kazanan oyuncu, aynı zamanda çok sayıda Laurence Olivier Ödülü ve iki Oscar'ın da sahibidir. Ayrıca çok sayıda BAFTA ödülüne aday gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir