Yüzlercesi karaya oturdu! Dev pilot balinaların geri kalan görüntüleri şaşırtıcı

Yaban hayatı görevlileri, deniz bilimcileri ve veterinerler, 100'den fazla pilot balinanın karaya çıkıp sahilde çalışmaya başladığını duyduktan sonra bugün Batı Avustralya eyaletindeki Toby's Inlet plajına geldi. Uzmanlar, yaklaşık 500 metrelik kıyı şeridi boyunca yayılmış yaklaşık 160 pilot balinadan oluşan dört sürü tespit ettiklerini, ayrıca kıyıdan 1,5 km açıkta 20 balinadan oluşan bir sürü ve 110 balinadan oluşan başka bir sürü tespit ettiklerini söyledi.

ŞOKLARI KIYIDAN UZAK TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Yetkililer yaptıkları açıklamada, “Ekibimiz balinaların çıkarlarına en uygun şekilde hareket ederken, bir yandan da güvenli bir şekilde müdahale etmek, gönüllüleri ve personeli güvende tutmak için her türlü çabayı gösteriyor” dedi. Ekibimiz sahilde mahsur kalan balinaların durum değerlendirmesini yapıyor. “Sudaki ekiplerimiz hayvanları bir arada ve sahilden uzak tutmaya çalışıyor” dedi.

17

Geçen yıl benzer bir olayda yaşananları hatırlatan ekipler, bazen bu gibi durumlarda en insani sonucun kıyıya vuran hayvanlara ötenazi uygulanması olduğunu söyledi. Uzmanlar, bir sürünün kıyıdan uzaklaştığını, durumu bot ve gözlem uçağıyla takip ettiklerini vurguladı. (DHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İzmir'de tekstil deposunda yangın!  1 kişi yaralandıİzmir'de tekstil deposunda yangın! 1 kişi yaralandı
İsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı!  Polis göstericilere sert müdahale ettiİsrailliler Netanyahu'nun istifasını istemek için yeniden sokaklara çıktı! Polis göstericilere sert müdahale etti
İğrenç kaza!  Cinsel organını çıkarıp genç kıza mastürbasyon yaptıİğrenç kaza! Cinsel organını çıkarıp genç kıza mastürbasyon yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir