Sanat ve Antika Fuarı'na İzmirlilerden yoğun ilgi – KÜLTÜR SANAT

1.500 sanatçının ve 5 bin eserin yer aldığı İzmir Sanat ve Antika Fuarı da sanatçıları sevindirdi. Fuar 5 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve Demos Fuarcılık tarafından Fuar İzmir'de düzenlenen İzmir Sanat ve Antika Fuarı, İzmirli sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor. İstanbul ve Bodrum'un ardından Fuar İzmir A Pavyonu'nda kapılarını açan fuarda resim, heykel, rölyef, cam sanatı ve değerli antikalar gibi çok sayıda eser sergileniyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün devasa portresinin yer aldığı 15 bin metrekarelik alanda kurulan fuarda; 70 galeri, 1.500 sanatçı, 5 bin sanat eseri, 20 antikacıdan binlerce tablo ve obje İzmirlilerle buluşuyor. Klasik, modern ve çağdaş sanat eserlerinin yer aldığı İzmir Sanat ve Antika Fuarı 5 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek.“İzmir halkına teşekkür ediyoruz”
Bu yıl ilk kez düzenlenmesine rağmen fuarla ilgili çok güzel geri dönüşler ve tepkiler aldıklarını belirten Demos Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Aslan, şunları söyledi: “Satılan eserler evleri aydınlatacak. Milyonlarca değerindeki eserlerin yanı sıra değeri 5 bin ile 10 bin lira arasında değişen eserler de var. Önümüzdeki yıl fuarımız daha da büyüyecek. Yurt dışından yabancı sanatçı ve galeriler fuarımızı ziyaret etti. Gelecek yıl fuara katılacaklardır. Bu ilgiden dolayı İzmir halkına teşekkür ediyoruz” dedi.“Böyle bir fuara ihtiyaç vardı”
Fuarın katılımcıları arasında yer alan oyuncu ve ressam Gafur Uzuner, şunları söyledi: “İzmir'de böyle bir fuar yapılacağını söylediklerinde özellikle katılmak istedim. Bunun gerekli olduğunu biliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, harika bir fuardı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay geldi. Onlar da ilgi gösteriyor. İyi sanatçılar ve galeriler var. Zamanla iyileşecektir. “İzmir halkına faydalı olsun, bu fuarın kıymetini bilsinler” dedi.“İlgi hoş”
Fuara “Gölgeler Koleksiyonu” adlı eseriyle katılan Ressam Güneş Çağlarcan, “Pandemi döneminde kayıplar oldu, o dönemde neler hissettiğimi anlattım. Bu benim on beşinci sergimdi. Sanata dönüştürdüm” dedi. Başkanımız Cemil Tugay ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sanatseverlerden oluşan bir grubun fuarı yoğun ilgiyle ziyaret etmesini çok beğendim, “İlk günden itibaren ciddi bir ilgi gördük, bu güzel” dedi.“İzmirlileri çok sevdik”
İdil Galeri sahibi İdil Yılmaz ise şunları söyledi: “Büyük bir heyecanla geldik. Harika bir fuardı. Her şey harika, gelecek yıl için sabırsızlanıyorum. İzmirlilerin sanata ilgisi beklediğimden daha yoğundu. Konukseverlikleri çok tatlı ve sanata ilgileri çok yoğun. “Biz İzmirlileri çok sevdik, umarım bizi hiçbir zaman yalnız bırakmazlar” dedi.Aşağıdaki fotoğraf: İzmir Sanat ve Antika Fuarı 1 Mayıs'ta kapılarını açtı. Fuarı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay da ziyaret etti. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir