Psikiyatri hastaları tedaviyi aksatmadan oruç tutabilir! – SAĞLIK

Oruç tutamayan psikiyatri hastaları kendilerini suçlu hissetmesin!

Psikiyatrist Dr., psikiyatri hastalarının dini sorumluluklarını yerine getirecekleri için kendilerini çok daha iyi hissedeceklerini söyledi. Öğretim Üyesi Firdevs Seyfe Şen, “Ancak dini anlamda bunu hissederken ilaçlarını atlamamaları ve ilaçlarını kullanırken dikkat etmeleri gereken durumlara dikkat etmeleri çok önemli” dedi. dedi. Doktor, oruç tutamayan hastalara ramazan ayında oruç tutmak yerine yapılabilecek birçok farklı ibadetin olduğunu hatırlatıyor. Öğretmen Üyesi Firdevs Seyfe Şen: “Kendilerini sorumlu ve suçlu hissetmemeleri gerektiğini hatırlatıyorum.” dedi.

Üsküdar Üniversitesi Hastanesi NPİSTANBUL Psikiyatrist Dr. Öğr. Üyesi Firdevs Seyfe Şen, psikiyatri hastalarına oruç konusunda tavsiyelerde bulundu.

Dini sorumlulukları yerine getirmek güzel bir duygu

Öğretim Üyesi Firdevs Seyfe Şen, Ramazan ayının manevi anlamda müminler için 'kendini çok iyi hissetme' ayı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “İnsanlar dini sorumluluklarını yerine getirdikleri için kendilerini çok daha iyi hissedecekler. Dini anlamda ilaç atlamamaları, ilaç kullanırken dikkat etmeleri gereken durumlara dikkat etmeleri çok önemli.Ayrıca unutulmaması gereken çok önemli bir durum daha var.Yani hastalarımız ilaç kullanmıyorlar. 'Oruç tutmazlarsa kötü hissetmelerine gerek yok' dedi.

Psikiyatri hastaları tedaviyi aksatmadan oruç tutabilir

Doktor, unutulmaması gereken çok önemli bir noktanın da Ramazan ayının sadece oruç tutarak kişinin kendini kontrol altında tuttuğu bir ay değil, aynı zamanda insanların kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olan ve dini paylaşımlarla destek olan bir ay olduğunu anlatıyor. Öğretim Üyesi Firdevs Seyfe Şen, şunları söyledi: “Oruç tutamayan hastalarımızın, zekat ve fitrelerini vererek başkalarına yardım ederek kendilerini manevi olarak çok daha iyi hissedecekleri bir döneme giriyoruz. “Psikiyatri hastaları sağlıklarını tehlikeye atmadan, tedavilerini aksatmadan oruç tutabilirler.” dedi.

İnkontinans hastaları kendilerini sorumlu ve suçlu hissetmemelidir

Öğretim Üyesi Firdevs Seyfe Şen, “İdrarını tutamayan hastalarımıza dini sorumluluklarının olmadığını, Ramazan ayında oruç tutmak yerine yapılabilecek birçok farklı ibadetin bulunduğunu, kendilerini sorumlu ve suçlu hissetmemeleri gerektiğini hatırlatıyorum” dedi. . dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir