Kuzey Kore'den Güney Kore'ye ilginç misilleme! 600 balon gönderildi: Getirdikleri bizi şaşırttı

Kuzey Kore, Güney Kore'ye atık göndermeye devam ediyor Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı (JCS) tarafından yapılan açıklamada, Pyongyang'ın Güney Kore'nin sınır bölgelerine ilave 600 adet çöp yüklü balon gönderdiği belirtildi. Dün yerel saatle akşam 20.00'de gönderilen balonlar plastik poşet, kağıt parçaları ve sigara izmaritleri gibi atıklar Gyeonggi Eyaletine düştü. Sınır bölgelerinde ikamet eden vatandaşlardan şüpheli bagajlara dokunmamaları ve durumu güvenlik güçlerine bildirmeleri istendi.

Öte yandan zehirli kimyasal madde içerdiğinden şüphelenilen atıklarla ilgili soruşturma başlatıldı.

2

İLK 260 BALON GÖNDERDİ

Güney Koreli aktivistlerin balonlarla Kuzey Kore'ye gönderdiği propaganda broşürlerine misilleme yapılacağını açıklayan Pyongyang, Salı gecesi sınır bölgelerine propaganda broşürleri, plastik şişeler, piller, ayakkabı parçaları ve gübre gibi atıkların bulunduğu 260 balon gönderdi. Güney Kore Savunma Bakanı Shin Won-sik, Kuzey Kore'nin adımını kınayarak şunları söyledi: “Bu, normal bir ülke için hayal bile edilemeyecek kadar utanç verici, aşağılık ve insanlık karşıtı bir eylemdir.” Güney Kore Birleşme Bakanlığı, Kuzey Kore'nin “irrasyonel” ve “kışkırtıcı” eylemlerine devam etmesi halinde sert önlemlerin alınacağı uyarısında bulunmuştu.

3

4

6

(İHA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İntihar etmek isteyen kadını son anda yakaladılar!İntihar etmek isteyen kadını son anda yakaladılar!
Ay'ın o tarafında ne var?  Çin'in akla gelen 6 ilginç Chang misyonu ve şaşırtıcı Ay misyonları "karanlık" teorileri ele almakAy'ın o tarafında ne var? İlgi çekici Çin Zhang 6 misyonları ve Ay teorilerinin şaşırtıcı “karanlık” tarafı aklıma geliyor
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 16 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi!Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: 16 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir