Justin Timberlake kimdir, kaç yaşında, nereli? Justin Timberlake neden tutuklandı? – En son hayat haberleri

Son albümünü mart ayında çıkaran Justin Timberlake, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York eyaletinin Long Island kentinde alkollü araç kullanırken polis tarafından yakalandı. Gözaltındayken çekilmiş fotoğrafı ortaya çıkan ünlü şarkıcı, adliyeye sevk edildikten sonra serbest bırakıldı. Peki Justin Timberlake kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? Justin Timberlake neden tutuklandı?

JUSTİN TİMBERLAKE KİMDİR?

Justin Randall Timberlake 31 Ocak 1981'de Memphis, Tennessee'de doğdu. Çocukken Timberlake, Star Search ve The All-New Mickey Mouse Club adlı televizyon programlarında yer aldı. 1990'ların sonunda iki solistten biri ve 'N Sync'in en genç üyelerinden biri olarak ün kazandı. -tüm zamanların en çok satan erkek grupları.

Grup müziğe ara verirken Timberlake, Justified (2002) ve FutureSex/LoveSounds (2006) stüdyo albümlerini çıkardı; İlk albümde “Cry Me a River” ve “Rock Your Body” hitleri yer alırken, ikinci albümde ABD Billboard 200 listesine bir numaradan girerek “SexyBack”, “My Love” ve “What Goesaround..” yer aldı. Billboard Hot 100 listesinde bir numara olan iki albüm de dünya çapında yedi milyondan fazla kopya satarak Timberlake'i on yılın ticari açıdan en başarılı şarkıcılarından biri haline getirdi. 2007-2012 yılları arasında oyunculuk kariyerine odaklanmak için müzik kariyerine ara verdi; Sosyal Ağ, Kötü Öğretmen, Zamana Karşı ve Arkadaşların Ötesinde filmlerinde rol aldı.

Timberlake, 2013 yılında üçüncü ve dördüncü stüdyo albümleri The 20/20 Experience ve The 20/20 Experience – 2 of 2 ile müzik kariyerine devam etti. Bunlardan ilki yılın en çok satan albümü oldu ve içinde single'lar da yer aldı. “Takım Elbise ve Kravat”, “Aynalar” ve “Tünel Vizyonu”. İkincisi, ilk single'ı “Take Back the Night”ın piyasaya sürülmesinden önce geldi ve ardından “TKO” ve “Not a Bad Thing” single'ları geldi. Sanatçının beşinci stüdyo albümü Man of the Woods, Şubat 2018'de yayımlandı. Time dergisi, sanatçıyı 2007 ve 2013 yıllarında dünyanın en etkili 100 kişisi listesine dahil etti. Timberlake'in çalışmaları, dokuz Grammy Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödüle layık görüldü. ve dört Emmy Ödülü. Diğer girişimleri arasında müzik şirketi Tennman Records, moda markası William Rast ve restoranlar Destino ve Southern Hospitality yer alıyor.

ÖZEL HAYAT

1999'un başlarında Timberlake, New Mickey Mouse Club'dan arkadaşı ve şarkıcı Britney Spears'la çıkmaya başladı. Çiftin ilişkisi Mart 2002'de beklenmedik bir şekilde sona erdi. Timberlake, Nickelodeon Kids' Choice Ödülleri'nde tanıştıktan kısa bir süre sonra Nisan 2003'te aktris Cameron Diaz ile çıkmaya başladı. İlişkileri sırasında ayrıldıkları yönündeki spekülasyonların ardından çift, Diaz'ın Timberlake'i Saturday Night Live'da konuk sanatçı olarak tanıtmasından kısa bir süre sonra Aralık 2006'da ayrıldı.

Ocak 2007'de Timberlake, aktris Jessica Biel ile ilişkiye başladı. Aralık 2011'de nişanlanan çift, 19 Ekim 2012'de İtalya'nın Fasano kentindeki Borgo Egnazia otelinde evlendi. Timberlake ve Biel'in Silas Randall Timberlake adlı oğulları Nisan 2015'te doğdu.

Timberlake'in 2008 yılındaki kazancını araştırmaya başlayan Forbes dergisi, sanatçının Haziran 2007 ile Haziran 2008 arasında müzik, turne ve reklamlardan 44 milyon dolar kazandığını hesapladı. Sonuç olarak Timberlake, o dönemde dünyanın en çok kazanan dördüncü müzisyeni oldu. Madonna ve Celine Dion'u geride bırakıyor. Billboard'a göre Timberlake, 31 milyon dolarlık kazancıyla 2013'ün en zengin üçüncü müzisyeni oldu. 2014 yılında Celebrity 100 listesinde 57 milyon dolar kazancıyla yirmi altıncı sırada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir