Hamas'tan ateşkes anlaşmasına ilişkin yeni talep! “Türkiye” detayı dikkat çekti…

İsrail basınında yer alan haberlerde, Hamas'ın İsrail ile yapılan ateşkes anlaşmasına Çin, Rusya ve Türkiye'den garantör olmalarını istediği iddia edildi.

İsrail basınında yer alan haberlerde, Hamas'ın İsrail'le ateşkes teklifine yanıtında talep ettiği değişikliklere yer verildi. Basın, Hamas'ın rehinelerin serbest bırakılmasını da içeren ateşkes anlaşmasının garantörü olarak Çin, Rusya ve Türkiye'den talepte bulunduğunu iddia etti.

Basın, bu talebin hem ABD hem de İsrail tarafından reddedildiğini, bu talebin İsrail'in geçen ay sunduğu ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından kamuoyuna açıklanan ateşkes teklifinde Hamas'ın yaptığı birkaç değişiklikten biri olduğunu öne sürdü.

Haberde ayrıca Hamas'ın taleplerinin kalıcı bir ateşkes için güncellenmiş bir zaman çizelgesi ve İsrail birliklerinin Refah dahil Gazze Şeridi'nden ve Mısır-Gazze sınırındaki Philadelphia Koridoru'ndan çekilmesinin de yer aldığı belirtildi. (İHA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Düzce Belediyesi'nden personeline Babalar Günü sürprizi!Düzce Belediyesi'nden personeline Babalar Günü sürprizi!
Fırtınanın hızı 90 kilometreye ulaştı!  Apartmanın camı sokağa uçtuFırtınanın hızı 90 kilometreye ulaştı! Apartmanın camı sokağa uçtu
Bakan Özhaseki'nin inşaat ziyaretinde yaşandı!  Çalışan "Ellerimiz kirli ama" Dediğinde...Bakan Özhaseki'nin inşaat ziyaretinde yaşandı! İşçi “Ellerimiz kirli” deyince…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir