Gazetecileri hedef aldı: Özgür Özel'den sert tepki: “Bu işi halletmek Bahçeli'nin elinde” – Son Dakika Siyaset Haberleri

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP'ye yakınlığıyla bilinen Türkgün gazetesinin hedef aldığı gazeteciler Murat Ağırel, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu ve Timur Soykan'a destek verdi.

Malatyalı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, hedef alınan gazetecilere ilişkin sorulan soruya şu yanıtı verdi:

“Ankara'nın merkezinde yerde yatan bir ceset var. Cenaze ülkücü örgütlerin başkanlarına aittir. Normalde böyle bir kayıp olduğunda MHP'nin yeri göğü sallaması gerekir ama tweet yok” taziye, geçmiş olsun mesajı, cenazesine ziyaret, hatta çelenk veya hatıra.

Biz bu olayı yaşandığı günden beri takip ediyoruz. Konuyu siyasallaştırmak istemediğimi her zaman söyledim. Ama Ayşe Hanım yanıma gelip “efendim bu sorunu konuşun” dedi. Bayanın bir sorunu var. İki kızı babasız kaldı. Baba kanının yeryüzünde kalmaması gerektiğini, suçluların hesap vermesi gerektiğini söylüyor.

“BAHÇELİ İÇİN YENİDEN ÇAĞRIYORUM”

4 gazeteci de bizim gibi oturup bu konuları konuşuyor. Vay efendim, Türkgün gazetesi manşetiyle bizi hedef almıyor. Bu siyasette olmaması gereken bir şeydir. MHP'nin değerli başkanı Devlet Bahçeli'ye bir kez daha sesleniyorum. Türkiye'nin her yerinde barış partisi içinde olanlar var. Genelleme yapmak istemiyoruz. 70 yıllık bir geleneği tamamen karalamak istemem ama bu partinin bir çocuğunu öldürmek üzere.

İki isim var (İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın), bu iki isimde iki şey var. Bütün kamuoyu bu kişilerin bilgilendirilmesi ve soruşturmalara dahil edilmesini istiyor. Bu parti bu ikisinden daha iyi. Aylardır bunu söylüyorum. Bu ikisini savunan başka biri var mı? Her şeyden çıkıyorlar. “Bu konuyu halletmek Bey Devletinin işidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir