Galatasaray Süper Kupa'nın dengesi: 'Türk futbolu çok kötü durumda…' – Son Dakika Spor Haberleri

Galatasaray yardımcı antrenörü Ismael Garcia Gomez, F.Bahçe'nin sahadan çekilmesinin ardından ara verilen ve iptal edilen Süper Kupa maçında yaşananlardan Türk futbolunun çok etkileneceğini söyledi.

İspanyol vatandaşı Garcia, İspanyol radyosu Cadena Ser'e şunları söyledi: “Sonuç olarak Türk futboluna çok kötü bir imaj kazandıran bir durum. Yazık. Çünkü bu sezon yaşanan çatışmalar ve olaylar insanların Türk futboluna dair imajını yansıtıyor. Türk futbolu büyümeye çalışıyor ama bunlar türlü şeyler bunu zorlaştırıyor.” dedi.

Garcia, Galatasaray-Fenerbahçe arasında mükemmel bir futbol maçı yaşandığını, asıl konuşulması gereken konu bu olsa da futbol dışında başka konuların da konuşulduğunu ifade etti. “Türkiye'de futbolun gelişmesinde ele alınması gereken alanlardan biri de bu. Yaşananlardan en çok Türk futbolu etkilenecek.” dedi.

Giallorossi'nin İspanyol yardımcı antrenörü “Sonuçta bizim için bu bir kupa ve kupayı kazandığımız için mutluyuz. Bu finaldeki başarı istediğimiz gibi olmasa da sonunda kupayı kazandığımız için mutluyuz. Futbol, ​​bu maçın oynanması gerektiği gibi oynanmasıdır.” değerlendirmesini yaptı.

Maçın ilk dakikasında Galatasaray'ın gol atması ve ezeli rakibi sahadan çıkmadan 1-0 galip gelmesiyle ilgili bir soruya Garcia şöyle yanıt verdi: “Durum buysa, buna çok az değer veriyorum çünkü farklı sonuçlanabilirdi.” o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir