Ekrem İmamoğlu'nun “Roma” gezisi gündem oldu: Özgür Özel'den ilk yorum – Son Dakika Türkiye, Siyaset Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Roma gezisine ilişkin açıklama yaptı.

TGRT Haber Ankara temsilcisi Fatih Atik'e konuşan Özel, şunları söyledi:

“İmamoğlu gazetecileri memleketine PR yapmak için getirmedi. Gazetecileri toplayıp memleketine getirse, kendisi için PR yapsa veya partisi için bir şey yapsa harcanan para eleştirilir. Ama İstanbul için bir şeyler yapıyorlar. Türkiye açısından bu aslında Avrupa Oyunları için protokol imzalamak anlamına geliyor ama diğer taraftan Olimpiyatlar için de büyük bir lobi çalışmasıdır. Bu sayede İstanbul'un marka değerine katkı sağlamaya çalışıyorlar. Hindi.”

“İSTANBUL İÇİN LOBİ ÇALIŞMALARI…”

Özel, katılımı yüksek tutmak için belediye tarafından gazeteci çalıştırılmasının garipsenmemesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Katılımın azalması gerekiyorsa bu masrafların karşılanması da İstanbul için bir lobi faaliyeti olduğu için günümüz şartlarında anlaşılırdır. Umarım Türkiye'deki gazeteler onların masraflarını karşılar ve gazeteciler 'Benim kurumum bunu karşılamıyorsa ben de yapmayacağım' derler. Belki de 'yolculuk' diyebilecekleri gün gelir. ” söz konusu.

“BİLGİ KISMINA DİKKAT EDİYORUM”

28 Şubat davasında hüküm giyen generallerin kalan cezalarına ilişkin af konusunda Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın CHP'ye bilgi verdiğini belirten Özel, şöyle konuştu: “Bilgilendirme kısmına çok önem verdim. Bir nevi Hasan Doğan'a teşekkür ettim. İki taraf arasındaki diyaloğun sonuç verdiğini bilinmesini isterim.” “Çok isterim” diye teşekkür etti.

“GİRİŞİM OSMAN KAVALA ÜZERİNDE ALINABİLİR”

28 Şubat af kararı sonrasında ikinci beklentisinin ise Osman Kavala'nın serbest bırakılması olduğunu belirten Özel, şöyle konuştu: “Bu konuda bir girişimde bulunulabilir veya yargının normal kararlar vermesi sağlanabilir. Adalet Bakanlığı bir şeylerden bahsediyor. “Böyle bir adım atılırsa hukukun yararına olur” gibi. “Ve bunu öğrenirsek hem Cumhurbaşkanımıza hem de emeği geçen herkese teşekkür etmekten çekinmeyeceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir