Danimarka Başbakanı Frederiksen'e Kopenhag'da yumruklu saldırı

CNN'in haberine göre Danimarka Başbakanlığı, Başbakan Frederiksen'in Kopenhag'daki Kultorvet Meydanı'nda bir kişinin saldırısına uğradığını duyurdu.

ÇEKİCİ TUTUKLANDI

Açıklamada saldırganın yakalandığı belirtildi. Açıklamada Frederiksen'in saldırı karşısında şok olduğu belirtildi ancak şüphelinin nasıl saldırdığı ve başbakanın yaralanıp yaralanmadığı konusunda bilgi verilmedi.

AB YETKİLİLERİNDEN KINAMA

Avrupa Birliği (AB) yetkilileri, başkent Kopenhag'da Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'e düzenlenen saldırıyı kınadı ve destek mesajları paylaştı.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, bu korkunç saldırının bir an önce durdurulması için Frederiksen'e yapılan saldırıdan duyduğu öfkeyi dile getirdi.” mesajını paylaştı.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, sosyal medya paylaşımında saldırı karşısında “şok” olduğunu belirterek şunları söyledi: “Avrupa'da inandığımız ve uğruna mücadele ettiğimiz her şeye aykırı olan bu alçakça eylemi kınıyorum, size güç ve cesaret diliyorum.” , her ikisine de fazlasıyla sahipsiniz.” Biliyorum” dedi.

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Roberta Metsola, X hesabından yaptığı paylaşımda saldırının “korkunç” olduğunu belirterek, “Şiddetin siyasette yeri yoktur. Güçlü ol Mette!” dedi.Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İmamoğlu kazandı, tartışmalar bitmedi!  Özel duyuru: AK Partili belediye başkanları hakkında soruşturma başlatıldıİmamoğlu kazandı, tartışmalar bitmedi! Özel duyuru: AK Partili belediye başkanları hakkında soruşturma başlatıldı
İsrail katliamlarına devam ediyor!  Mülteci kampı vuruldu: 80 ölüİsrail katliamlarına devam ediyor! Mülteci kampı vuruldu: 80 ölü
Havalar ısınıyor, herkes akın ediyor!  haber veriyorum Havalar ısınıyor, herkes akın ediyor! Uzmandan 'havuz' uyarısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir