Beyaz peynirin besin değeri: Beyaz peynir kaç kalori?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Çünkü vücut kalorileri düzgün bir şekilde sindirmekte zorluk çekiyor. Protein açısından en zengin besinler, karbonhidratlar açısından en zengin besinler ve yağlar açısından en zengin besinler koyun sütünden yapılan beyaz peynirlerdir.

Beyaz peynirin besin değeri

Peynir makul miktarda (maksimum 30 gr) tüketildiği sürece şişmanlatmaz. Tüm besinler gibi bol miktarda ve her gün tüketilirse kaçınılmaz olarak birkaç kilo almanıza neden olacaktır. Peynir birçok besinsel özelliğe sahip bir besindir. Kalsiyum, çinko, protein açısından zengin olup A ve B vitaminlerini içerir.

Bu nedenle peynir özellikle çocuklar ve yaşlılar için tavsiye edilmektedir. Ayrıca bazıları az miktarda karbonhidrat içerir ve düşük glisemik indeksli diyetin parçası olarak da endikedir. Ancak yine de ölçülü tüketilmesi gereken bir besin kaynağıdır. Ayrıca her gün tüketmek gerekiyorsa düşük kalorili peynirleri tercih etmekte fayda var.

Beyaz Peynirin Besin Değeri: Beyaz Peynir Kaç Kalori?Beyaz peynir kaç kaloridir?

Beyaz peynir, peynirin türüne bağlı olarak 100 gramında %0, %20 veya %40 arasında değişen değerlerle en düşük yağ oranına sahip peynirdir. 100 gr beyaz peynir yaklaşık 49 kcal – 80 kcal içerir. Kalsiyum ve protein açısından zengin olan süzme peynir, etkili bir iştah bastırıcıdır.

Taze peynirin 100 gramında 207 kcal bulunur. Sabahları mutlaka yayabilir veya ikindi atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Bazen lezzetli bir tarife bile dahil edilebilir. Taze keçi peyniri, karbonhidrat ve yağ oranı düşük, hafif bir besindir. Aslında daha az rafine olduğu için çok fazla su içerir.

Taze keçi peynirinin 100 gramında 220 kalori bulunmaktadır. Beyaz peynir: 272 kalori olup, bu besinin 100 gramı 272 kalori yani kilokalori enerji değerini temsil etmektedir. Olgunlaşmamış peynir kategorisinde yer alan ürünler ortalama 251 kilokalori enerji değeri sağlamaktadır. Beyaz peynir 100 gr'da;

Protein 15.5g -12.5g

Karbonhidratlar 1,4g – 2,3g

Şekerler 1,4 g – 2,3 g

Nişasta 0,0 gr – 0,1 gr

Diyet lifi 0 g – 0 g

Yağ 22,4 gr 21,0 gr

Kolesterol 70,0 mg – 71,9 mg

Doymuş yağ asitleri 13,7 g – 12,7 g

Doymamış yağ asitleri 4,1 g – 5,2 g'dır.

Besin Değeri Hesaplama Besin Değeri: Besin Değeri Hesaplama Kaç Kalori?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir