ALBET Çocuk Tiyatrosu 2 gösteriyle sahneye çıkıyor – KÜLTÜR SANAT

Aliağa Belediyesi Çocuk Tiyatrosu oyuncuları, yıl boyunca aldıkları oyunculuk eğitimlerini sahnede taçlandırmaya hazırlanıyor. ASEV'in yıl sonu etkinlikleri kapsamında sahnelenen oyunların ilki olan “Kayıp Yüzük”, 24 Mayıs 2024 Cuma günü saat 19.30'da Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nde sahnelenecek.

'KAYIP YÜZÜK' (OYUNUN AMACI)
Kraliçe, değerli elmas yüzüğünü kaybettiğinde asasından şüphelenmeye başlar. Çevresindeki insanlara iftira atan ve suçlayan kraliçeye doğru davranması tavsiye edilir ve yönlendirilir. Program, insanları suçlamamayı veya onlara iftira atmamayı tavsiye ediyor. Oyunda insanları küçümsemenin de yanlış olduğu anlatılıyor.

4 yıldır ALBET Çocuk Tiyatrosu'nda eğitimlerine devam eden öğrencilerin sahneleyeceği gösteri ücretsiz olup 8-16 yaş grubuna yöneliktir. Yönetmenliğini ALBET çocuk tiyatrosu eğitmeni Evrim Yaşar'ın üstlendiği oyunun senaryosunu Bülent Bingöl, senaryosunu ise Özgehan Alsoy çizdi.

HAYAT DOLU GÜLEN İNSANLARIN HİKAYESİ: 'AŞAĞI CÜMBÜŞ'
ALBET Çocuk Tiyatrosu'nun sahnelediği harika oyunlardan bir diğeri de 'Aşağı Cümbüşlü'… Aşağı Cümbüşlü; “Aşıkların, neşesi, kahkahası hayat dolu insanların hikayesi… Duygu sert konuştu, kıymetini birlikte değerlendirelim… Manolya üzerinden sokağımızda buluşalım.”

Neşesi ve kahkahaları bol olan Aşağı Cümbüşlü, 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 19.30'da ücretsiz olarak Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nde izleyicileriyle buluşuyor. ALBET Çocuk Tiyatrosu'nda 8 yıldır profesyonel olma yolunda büyük ilerleme kaydeden oyuncu grubunun sahneleyeceği gösteriye ses sanatçısı Manolya Girişken konuk olarak katılacak. Gösterinin yazarlığını ve yönetmenliğini ALBET çocuk tiyatrosu eğitmeni Evrim Yaşar üstlenirken, dekorasyon tasarımlarını Özgehan Alsoy yaptı.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir